Ügyvédjelölt

Már meg van jogász diplomád és szeretnél szakmai tapasztalatot gyűjteni ügyvédi irodában? Belvárosi, jelenleg négy fős ügyvédi irodába keresünk fiatal, de lehetőleg már bizonyos szakmai tapasztalattal rendelkező kollégát, akivel célunk hosszú távú, partneri együttműködés kialakítása.

Feladatok

Irodánk a polgári jogi profilú, a kiemelt szakterületeink:

  • cégjog (gazdasági társaságok alapítsa, változásbejegyzések, átalakulások)ingatlanjog (ingatlanokkal kapcsolatos jogügyletek, beleértve a termőföldekkel kapcsolatos jogügyleteket)munkaerő szolgáltatási jogviszonyok (iskolaszövetkezeti, nyugdíjas szövetkezeti foglalkoztatás, munkaerő kölcsönzés, munkaerő közvetítés - tanácsadás, okiratszerkesztés)követelés kezelésképviselet ellátása bírósági, hatósági és más eljárásokban (polgári, munkajogi ügyekben)adatvédelem (jogviták megelőzése, kezelése, okiratszerkesztés, tanácsadás)munkajog (jogviták megelőzése, kezelése,

Feladatok:

  • Szerződések, beadványok, egyéb okiratok szerkesztése, véleményezése
  • Jogi képviselet ellátása bírósági, hatósági és más eljárásokban
  • Folyamatos kapcsolattartás az ügyfelekkel, ügyek nyomon követése
  • Tárgyalásokon, megbeszéléseken való aktív részvétel
  • Jogi háttéranyagok kutatása, értékelése
  • A munkavégzéshez szükséges adminisztráció elvégzése
  • Senior kollégák munkájának segítése
  • Saját ügyfélkör építése
  • okiratszerkesztés, tanácsadás

Feltételek

Elvárások:

  • Jogi diploma
  • Egy idegen nyelv társalgási szintű ismerete
  • Számítógépes felhasználói ismeretek
  • Lelkiismeretes és precíz munkavégzés, határozottság
  • Jó kommunikációs készség
  • Terhelhetőség, szakmai elhivatottság

Előny:

  • Polgári joggal foglalkozó ügyvédi irodában szerzett gyakorlat (akár gyakornokként)
  • B kategóriás jogosítvány
  • Az elektronikus cégeljárási, FMH rendszer, ÁNYK program ismerete
  • További idegen nyelv ismerete

Amit kínálunk:

  • Szakmai és karrier fejlődés lehetősége
  • Változatos munka
  • Színvonalas, modern irodai környezet
  • Önálló munkavégzési lehetőség

Kezdés
Interjú után akár azonnal.

Munkaidő
H-P között, heti 40 órában

Bruttó bér
Megegyezés szerint (Alapbéren felül, elérhető bónusz)

Budapest
1051 Budapest

Jelentkezéshez küldje egy fényképes önéletrajzát a karrier@mads.hu e-mail címre!